Systemy ERP

Systemy ERP (4)

Comarch ERP Optima

Najpopularniejszy w Polsce program dla małych i średnich firm. Zawsze zgodny z przepisami, rozbudowywany od lat, stabilny.

Szczególnie dobrze sprawdza się przy prowadzeniu pełnej księgowości powiązanej z gospodarką magazynową i handlem lub usługami. Program zyskał popularność dzięki uaktualnieniom, zapewnieniu zgodności z przepisami oraz stabilnemu rozwojowi. 

Oprogramowanie przoduje również w zakresie nowości technicznych, takich jak import/eksport przelewów do banku czy też wprowadzanie faktur przez OCR

Pierwsze wdrożenia Comarch ERP Optima prowadziliśmy w 2005 roku. Od tej pory grono zadowolonych klientów korzystających z tego oprogramowania urosło do około 80 firm o różnorodnych branżach i wielkościach. Są wśród nich firmy handlowe, produkcyjne, biura rachunkowe.

Jako autoryzowany partner Comarch co roku odnawiamy certyfikaty zdając egzaminy z poszczególnych modułów na poziomie profesjonalistów. Obecnie wdrożenia Comarch ERP Optima stanową dla nas jedną z przyjemniejszych prac informatycznych gdzie możemy wykazać się znajomością systemu oraz zaproponować liczne usprawnienia, własne wydruki i blokady. 

Przy większych instalacjach konieczne jest wykonanie dokładnej wyceny biorąc pod uwagę liczbę stanowisk. Nie można pominąć analizy wdrożeniowej, konfiguracji, dostosowania pod wymagania danej firmy, szkolenia pracowników i wsparcia po wdrożeniu.

Użytkownicy mają do wyboru wersję stacjonarną lub w chmurze, a także możliwość wyboru tańszych pakietów w przypadku pierwszego zakupu. 

Zapraszamy do prezentacji. Można również pobrać demo programu, choć prezentacja jest bardziej wydajna, wyjaśni wiele zagadnień i wątpliwości.

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

 

Comarch ERP XL

Comarch ERP XL to  system klasy ERP. Każdy dział firmy współpracuje ze sobą za pomocą dedykowanych modułów. System zapewnia prowadzenie rozbudowanej gospodarki magazynowej. Logistyka i sprzedaż wyposażona jest w możliwość ofertowania, składania zamówień do dostawcy i przyjmowanie zamówień od odbiorcy. Tworzy się łańcuch powiązanych ze sobą dokumentów, co zapewnia wielostopniową analizę sytuacji. 

Możliwości konfiguracyjne systemu pozwalają na dostosowanie do specyfiki każdej firmy. 

Zalecamy wdrożenie oprogramowania zgodnie z odpowiednim cyklem: prezentacja, wycena, zamówienie, analiza wdrożeniowa, konfiguracja, instalacja, szkolenie pracowników, wsparcie po wdrożeniu.  Pominięcie poszczególnych kroków wdrożenia może przyczynić się do osiągnięcia słabszych rezultatów i wydłużenia czasu przystosowania firmy do nowego oprogramowania.

Zapraszamy na prezentację. 

 

OCR - wprowadzanie faktur na podstawie skanu

W systemach Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL dostępna już jest usługa automatycznego nanoszenia faktur zakupu i sprzedaży na podstawie skanów lub zdjęć tych faktur 

Odpowiedni przycisk dostępny jest z poziomu rejestru VAT. Za pomocą funkcji można nanieść jednocześnie wszystkie zeskanowane faktury. Daje to oszczędność czasu i zminimalizowanie liczby pomyłek.

Biura rachunkowe i firmy dostają jednocześnie utworzone archiwum faktur, które można podejrzeć bezpośrednio z progaramu. W ten sposób każda uprawniona osoba może łatwo znaleźć obraz faktury w systemie bez konieczności odnajdywania segregatorów z papierowymi dokumentami.

Każda faktura podlega weryfikacji przez użytkownika, służy do tego specjalnie wprowadzony atrybut.  

Wypróbuj za darmo do 50 dokumentów miesięcznie na posiadanym systemie Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL.
Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

Aktualizacje oprogramowania

 

Oprogramowanie ERP pomaga wypełnić obowiązki przedsiębiorcy wymagane prawem, pod warunkiem regularnego wykonywania aktualizacji. 

Oprócz  dużych zmian wersji oprogramowania, w systemie Comarch ERP Optima dostępne są tzw. małe aktualizacje, które instaluje się bardzo szybko nie wprowadzając zamieszania wśród użytkowników. Jest to ogromne ułatwienie w momencie gdy przepisy prawne są zmieniane praktycznie z dnia na dzień.

Podczas dużych aktualizacji pobierane są aktualne wskaźniki księgowe i płacowe. 

Zmiany i nowości w wersjach Comarch ERP Optima.

Korzystanie z aktualizacji jest uwarunkowane posiadaniem gwarancji oprogramowanie. Gwarancję wykupuje się raz na rok, co uprawnia do pobierania i instalowania aktualnych wersji na serwerach i stacjach roboczych przez kolejne 12 miesięcy. 

Należy pamiętać o posiadaniu wymaganych systemów operacyjnych - obecnie Windows 7,8,10, aktualnych systemów serwerowych oraz silnika bazy danych.