środa, 12 czerwiec 2024 13:06

AnyDesk

poniedziałek, 18 listopad 2019 19:05

Comarch ERP Optima

Najpopularniejszy w Polsce program dla małych i średnich firm. Zawsze zgodny z przepisami, rozbudowywany od lat, stabilny.

Szczególnie dobrze sprawdza się przy prowadzeniu pełnej księgowości powiązanej z gospodarką magazynową i handlem lub usługami. Program zyskał popularność dzięki uaktualnieniom, zapewnieniu zgodności z przepisami oraz stabilnemu rozwojowi. 

Oprogramowanie przoduje również w zakresie nowości technicznych, takich jak import/eksport przelewów do banku czy też wprowadzanie faktur przez OCR

Pierwsze wdrożenia Comarch ERP Optima prowadziliśmy w 2005 roku. Od tej pory grono zadowolonych klientów korzystających z tego oprogramowania urosło do około 80 firm o różnorodnych branżach i wielkościach. Są wśród nich firmy handlowe, produkcyjne, biura rachunkowe.

Jako autoryzowany partner Comarch co roku odnawiamy certyfikaty zdając egzaminy z poszczególnych modułów na poziomie profesjonalistów. Obecnie wdrożenia Comarch ERP Optima stanową dla nas jedną z przyjemniejszych prac informatycznych gdzie możemy wykazać się znajomością systemu oraz zaproponować liczne usprawnienia, własne wydruki i blokady. 

Przy większych instalacjach konieczne jest wykonanie dokładnej wyceny biorąc pod uwagę liczbę stanowisk. Nie można pominąć analizy wdrożeniowej, konfiguracji, dostosowania pod wymagania danej firmy, szkolenia pracowników i wsparcia po wdrożeniu.

Użytkownicy mają do wyboru wersję stacjonarną lub w chmurze, a także możliwość wyboru tańszych pakietów w przypadku pierwszego zakupu. 

Zapraszamy do prezentacji. Można również pobrać demo programu, choć prezentacja jest bardziej wydajna, wyjaśni wiele zagadnień i wątpliwości.

Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami

 

niedziela, 17 listopad 2019 08:56

Comarch ERP XL

Comarch ERP XL to  system klasy ERP. Każdy dział firmy współpracuje ze sobą za pomocą dedykowanych modułów. System zapewnia prowadzenie rozbudowanej gospodarki magazynowej. Logistyka i sprzedaż wyposażona jest w możliwość ofertowania, składania zamówień do dostawcy i przyjmowanie zamówień od odbiorcy. Tworzy się łańcuch powiązanych ze sobą dokumentów, co zapewnia wielostopniową analizę sytuacji. 

Możliwości konfiguracyjne systemu pozwalają na dostosowanie do specyfiki każdej firmy. 

Zalecamy wdrożenie oprogramowania zgodnie z odpowiednim cyklem: prezentacja, wycena, zamówienie, analiza wdrożeniowa, konfiguracja, instalacja, szkolenie pracowników, wsparcie po wdrożeniu.  Pominięcie poszczególnych kroków wdrożenia może przyczynić się do osiągnięcia słabszych rezultatów i wydłużenia czasu przystosowania firmy do nowego oprogramowania.

Zapraszamy na prezentację. 

 

sobota, 16 listopad 2019 16:21

Kasy i drukarki fiskalne

Napisane przez

Sprzedaż i serwis  urządzeń fiskalnych.

Prowadzimy serwis kas fiskalnych i drukarek fiskalnych. Posiadamy w sprzedaży urządzenia sprawdzonych producentów: Posnet oraz Elzab.

Przy sprzedaży zapewniamy wypełnienie dokumentacji, szkolenie , bezpłatną fiskalizację i wprowadzenie bazy towarowej.

Obecnie na rynek wchodzą nowe urządzenia on-line ze względu na zmieniające się przepisy prawne. 

Umów się na prezentację

środa, 06 listopad 2019 10:05

Zlecenia produkcyjne

Napisane przez
Prowadzenie zleceń produkcyjnych: ewidencja, pobrane materiały, robocizna, sprzedaż.
Moduł zleceń produkcyjnych zintegrowany z systemem Comarch ERP Optima.
Cechy systemu:
 • zlecenie produkcyjne jako towar wyprodukowany na zamówienie lub zrealizowana usługa zintegrowana z cennikiem systemu ERP
 • zlecenia dodane w programie automatycznie widoczne są module Handel Comarch ERP Optima
 • dokumenty pobierające materiały wypisywane są dla danego zlecenia
 • dzięki wskazaniu zlecenia na dokumentach magazynowych rejestrowane są na odpowiednie konta księgowe
 • na każdym zleceniu prowadzona jest kalkulacja, widoczne są ilości wykonane 
 • prace prowadzone przez pracowników ewidencjonowane są dla danego zlecenia i uwzględniane w kalkulacjach
 • godziny pracy pracowników kontrolowane są z modułem Kadry i Płace Comarch ERP Optima
 • po wystawieniu dokumentu przyjęcia zlecenia oznaczane jest jako sprzedane 
 • możliwość kontroli dokumentów, pobranych materiałów, usług obcych i robocizny dla danego zlecenia

Umów się na prezentację

Możliwa jest szybka modyfikacja zleceń do wymagań danej firmy produkcyjnej: dodanie danych, pól, zestawień, raportów.

Wybrane cechy zleceń: nazwa, data otwarcia, termin, data zamknięcia, kontrahent, kto założył, kto zatwierdził, prowadzący, data sprzedaży, zaliczka, opis.

Wybrane cechy kalkulacji: planowane - ilość, czas jednostkowy, czas łączny, wartość materiałów szt., koszt materiałów, wartość usług, TKW, cena zbytu jednostkowa, wykonane - ilość, czas łączny, wartość materiałów.

Na zleceniach widoczne są prace pracowników w godzinach oraz obroty magazynowe.

 

 Zlecenia produkcyjne logowanie
 Zlecenia produkcyjne raport
 Rozliczanie zleceń produkcyjnych
 
 
 

 

czwartek, 24 październik 2019 11:06

OCR - wprowadzanie faktur na podstawie skanu

W systemach Comarch ERP Optima oraz Comarch ERP XL dostępna już jest usługa automatycznego nanoszenia faktur zakupu i sprzedaży na podstawie skanów lub zdjęć tych faktur 

Odpowiedni przycisk dostępny jest z poziomu rejestru VAT. Za pomocą funkcji można nanieść jednocześnie wszystkie zeskanowane faktury. Daje to oszczędność czasu i zminimalizowanie liczby pomyłek.

Biura rachunkowe i firmy dostają jednocześnie utworzone archiwum faktur, które można podejrzeć bezpośrednio z progaramu. W ten sposób każda uprawniona osoba może łatwo znaleźć obraz faktury w systemie bez konieczności odnajdywania segregatorów z papierowymi dokumentami.

Każda faktura podlega weryfikacji przez użytkownika, służy do tego specjalnie wprowadzony atrybut.  

Wypróbuj za darmo do 50 dokumentów miesięcznie na posiadanym systemie Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL.
Pobierz demo Comarch ERP Optima, najlepszy program dla firm, łatwy w obsłudze i zgodny z przepisami
środa, 23 październik 2019 11:51

Kasy fiskalne on-line

W ramach dalszego uszczelniania systemu podatnicy zobowiązani będą do stosowania przy sprzedaży detalicznej kas on line. Ustawa wyznacza terminy obowiązkowego stosowania takich kas wegług określonych grup podatników.

Terminy
1 styczeń 2020 r. - sprzedaż paliw, usługi naprawy pojazdów i wulkanizacji
1 styczeń 2021 r. (termin przesunięty w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19) gastronomia, usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, sprzedaż węgla
1 lipiec 2021 r. (termin przesunięty w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19) branża budowlana, usługi fryzjerskie, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, prawnicze

Kasa on line to urządzenie podłączone do sieci Internet, które na bieżąco wysyła raporty sprzedaży do do systemu teleinformatycznego prowadzonego przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

piątek, 04 październik 2019 10:40

Aktualizacje oprogramowania

 

Oprogramowanie ERP pomaga wypełnić obowiązki przedsiębiorcy wymagane prawem, pod warunkiem regularnego wykonywania aktualizacji. 

Oprócz  dużych zmian wersji oprogramowania, w systemie Comarch ERP Optima dostępne są tzw. małe aktualizacje, które instaluje się bardzo szybko nie wprowadzając zamieszania wśród użytkowników. Jest to ogromne ułatwienie w momencie gdy przepisy prawne są zmieniane praktycznie z dnia na dzień.

Podczas dużych aktualizacji pobierane są aktualne wskaźniki księgowe i płacowe. 

Zmiany i nowości w wersjach Comarch ERP Optima.

Korzystanie z aktualizacji jest uwarunkowane posiadaniem gwarancji oprogramowanie. Gwarancję wykupuje się raz na rok, co uprawnia do pobierania i instalowania aktualnych wersji na serwerach i stacjach roboczych przez kolejne 12 miesięcy. 

Należy pamiętać o posiadaniu wymaganych systemów operacyjnych - obecnie Windows 7,8,10, aktualnych systemów serwerowych oraz silnika bazy danych.
piątek, 04 październik 2019 10:03

Schematy księgowe - szybkie księgowanie

Napisane przez

Aby wykonać automatyczne księgowanie dokumentów w Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL należy posłużyć się schematem księgowym.

Jest to wzór według którego wartości liczbowe trafiają na konta księgowe. Schemat można zaprogramować - umieścić w nim fragmenty kodu lub własne funkcje, dzięki którym znacznie przyśpieszymy pracę księgowych.

Przykłady schematów 

 • faktura zakupu - VAT do następnego miesiąca na podstawie daty, rozliczona zaliczka pracownika jeśli wystąpiła, przypisane koszty rodzajowe i wydziałowe 
 • lista płac - koszty podzielone na wydziały 
 • księgowania okresowe rozliczające konta zespołu 5 na podstawie wskaźników 
 • amortyzacja środków trwałych częściowo sfinansowanych z dotacji 
czwartek, 03 październik 2019 09:24

Rozszerzona funkcjonalność - jak to działa

Napisane przez

Podstawowymi systemami oferowanymi przez 2Bit są programy komputerowe firmy Comarch, które stanowią doskonałą, stabilną bazę dla działalności firm, obejmując i spinając w całość różne działy takie jak handel, księgowość, płace. 

Pomimo ogromnych możliwości dostosowania tych programów do wymagań użytkownika, okazuje się, że czasem musimy zaoferować więcej. Dodatkowe aplikacje pod system Windows napisane na zamówienie użytkownika łączą się z danymi zgromadzonymi w systemach Comarch ERP Optima lub Comarch ERP XL. 

Użytkownik ma dostęp do oddzielnego programu, który komunikuje się z modułami podstawowymi. Oznacza to że operacje wykonywane przez operatora w programie dodatkowym są widoczne w systemie ERP, jednocześnie dodatkowy moduł korzysta z danych wprowadzonych do systemu ERP.

Przykłady dodatkowych modułów:

 

Nasze moduły z powodzeniem funkcjonują w przedsiębiorstwach od wielu lat. Aktualizacje i modyfikacje tych programów odbywają się wraz z aktualizacjami systemów ERP oraz wtedy gdy zachodzi potrzeba ze strony użytkownika.

 Zlecenia produkcyjne logowanie
 Zlecenia produkcyjne raport
 Rozliczanie zleceń produkcyjnych
 Programowanie analizy danych
 Analiza sprzedaży do wybranych dostawców
 Programowanie faktury elektroniczne