Jednolity Plik Kontrolny

 

Ministerstwo Finansów stawia przedsiębiorstwom wymóg przekazywania postaci elektronicznej wykonywanych operacji gospodarczych. Są to elektroniczne zbiory danych które co miesiąc lub na życzenie organów skarbowych mają być przekazywane na serwery. Zakres tych informacji jest określony przez 7 struktur.

Informacje na temat Jednolitego Pliku Kontrolnego znajdziemy na stronach ministerstwa pod adresem:  http://www.mf.gov.pl/kontrola-skarbowa/dzialalnosc/jednolity-plik-kontrolny/ 

W wielu przedsiębiorstwach oznacza to konieczność dostosowania programów księgowych do nowych wymagań.

 Kogo dotyczą zmiany?

O nowych obowiązkach decyduje wielkość firm definiowane jako mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Szczegółową tabelkę można znaleźć na https://www.comarch.pl/erp/zmiany-prawa/jednolity-plik-kontrolny/ 

Wykonujemy wdrożenia programów księgowych, kadrowo-płacowych, systemów IT wspomagających prace administracyjne w przedsiębiorstwach. Nasze oprogramowanie spełnia wymogi dotyczące plików kontrolnych.

Prowadzimy sprzedaż, serwis, szkolenia i konfigurację programów. Dostosowujemy systemy informatyczne do potrzeb klientów. Outsorcing informatyczny i obsługa informatyczna realizowana jest także zdalnie. 

 

 Wdrażamy i serwisujemy Comarch ERP Optima

oraz Comarch ERP XL.